O nás

Občianske združenie Slnečnica Slovensko je organizácia poskytujúca zdravotnú starostlivosť a sociálne služby, v duchu humanizmu a kresťanských hodnôt, ťažko chorým, zomierajúcim a inak znevýhodneným občanom v ich prirodzenom domácom prostredí.

20 rokov sme tu pre ľudí, ktorí potrebujú pomôcť, prevažne v najťažších chvíľach života. Za myšlienkou a vznikom našej organizácie boli nadšení ľudia rôznych povolaní, so zapáleným srdcom pomáhať. Občianske združenie Slnečnica Slovensko vzniklo 31.12.2003. Pôvodným zámerom bola stavba kamenného hospicu a denného stacionára pre paliatívnych pacientov, no z tohto zámeru sa pre vzniknuté ťažkosti nakoniec upustilo. Potreba mobilných terénnych služieb, zdravotných a aj sociálnych, tu bola od začiatku. Naše  služby poskytujeme  od roku:

• 2004 mobilný hospic
  • 2006 domáca opatrovateľská služba