O nás

Ob─Źianske zdru┼żenie Slne─Źnica Slovensko je organiz├ícia poskytuj├║ca zdravotn├║ starostlivos┼ą a soci├ílne slu┼żby, v duchu humanizmu a kres┼ąansk├Żch hodn├┤t, ┼ąa┼żko chor├Żm, zomieraj├║cim a inak znev├Żhodnen├Żm ob─Źanom v ich prirodzenom dom├ícom prostred├ş.

20 rokov sme tu pre ─żud├ş, ktor├ş potrebuj├║ pom├┤c┼ą, preva┼żne v naj┼ąa┼ż┼í├şch chv├ş─żach ┼żivota. Za my┼ílienkou a vznikom na┼íej organiz├ície boli nad┼íen├ş ─żudia r├┤znych povolan├ş, so zap├ílen├Żm srdcom pom├íha┼ą. Ob─Źianske zdru┼żenie Slne─Źnica Slovensko vzniklo 31.12.2003. P├┤vodn├Żm z├ímerom bola stavba kamenn├ęho hospicu a denn├ęho stacion├íra pre paliat├şvnych pacientov, no z tohto z├ímeru sa pre vzniknut├ę ┼ąa┼żkosti nakoniec upustilo. Potreba mobiln├Żch ter├ęnnych slu┼żieb, zdravotn├Żch a aj soci├ílnych, tu bola od za─Źiatku. Na┼íe  slu┼żby poskytujeme  od roku:

• 2004 mobiln├Ż hospic
  • 2006 dom├íca opatrovate─żsk├í slu┼żba