Prosba o┬ápouk├ízanie 2% zo zaplatenej dane z┬ápr├şjmu

Mil├ş na┼íi priaznivci!

V tomto roku ÔÇ×SLNE─îNICAÔÇť osl├ívi svoje ÔÇ×20. narodeninyÔÇť ­čÖé. Je to takmer neuverite─żn├ę, no s pomocou Bo┼żou a ─żud├ş s otvoren├Żm srdcom pre t├║to slu┼żbu, sme tu a sl├║┼żime! ─Äakujeme v├ím za ak├║ko─żvek formu podpory, ale predov┼íetk├Żm sa chceme po─Ćakova┼ą v├ím, ktor├ş ste n├ím v minulom roku pouk├ízali podiel zo zaplatenej dane z pr├şjmu a umo┼żnili ste tak pokra─Źova┼ą v na┼íej slu┼żbe star├Żm, chor├Żm a zomieraj├║cim ─żu─Ćom a pokra─Źova┼ą v poslan├ş OZ Slne─Źnice. Z tohto zdroja na┼íich pr├şjmov sme v minulom roku financovali pribli┼żne 10% v├Żdavkov na na┼íu ─Źinnos┼ą, ktor├í sa rozv├şja v piatich zlo┼żk├ích:

Mobiln├Ż hospic Sv. Katar├şny Labour├ę poskytoval ┼ípecializovan├║ paliat├şvnu lek├írsku a odborn├║ o┼íetrovate─żsk├║ starostlivos┼ą 193 nevylie─Źite─żne chor├Żm pacientom v termin├ílnom ┼ít├ídiu ochorenia. Z├írove┼ł poskytoval sprev├ídzanie, psychologick├║ a duchovn├║ podporu pacientov a ich pr├şbuzn├Żch.

ADOS Slne─Źnica poskytovala 101 pacientom odborn├║ o┼íetrovate─żsk├║ starostlivos┼ą v ich dom├ícom prostred├ş na odpor├║─Źanie lek├íra. O┼íetrovali sme rany, dekubity, aplikovali injekcie, inf├║zie, zabezpe─Źovali starostlivos┼ą o sondy, dr├ęny, kat├ętre, odbery krvi, o┼íetrovate─żsk├║ rehabilit├íciu a podobne.

Dom├íca opatrovate─żsk├í slu┼żba je soci├ílna slu┼żba ur─Źen├í t├Żm, ktor├ş pre svoj zdravotn├Ż stav potrebuj├║ pomoc inej osoby v starostlivosti o seba a dom├ícnos┼ą alebo s├║ odk├ízan├ş na sprostredkovanie kontaktu s lek├írom, pr├şpadne ├║radmi, potrebuj├║ doh─żad, pomoc pri osobnej hygiene, don├í┼íku a podaj jedla, vyzdvihnutie liekov v lek├írni, pomoc pri n├íkupoch, at─Ć. Slu┼żba bola po─Źas roka poskytovan├í 42 klientom.

Po┼żi─Źov┼ła zdravotn├şckych pom├┤cok je soci├ílna slu┼żba, ktor├║ vyu┼żilo v priebehu roka 246 klientov, ktor├ş si vypo┼żi─Źali 342 pom├┤cok ÔÇô invalidn├Żch voz├şkov, polohovate─żn├Żch postel├ş, antidekubitn├Żch matracov, toaletn├Żch kresiel, chod├ştok pre klientov v dom├ícom prostred├ş s ┼ąa┼żk├Żm zdravotn├Żm postihnut├şm, ─Źi nepriazniv├Żm zdravotn├Żm stavom.

Prepravn├í slu┼żba imobiln├Żch os├┤b s asistenciou je soci├ílna slu┼żba, ktor├í v priebehu roka mala 315 v├Żjazdov. Prepravila 203 klientov a doru─Źila 112 pom├┤cok z na┼íej po┼żi─Źovne zdravotn├şckych pom├┤cok.

Aj v tomto roku sa uch├ídzame o va┼íu priaze┼ł. Ak sa rozhodnete n├ím podiel zo zaplatenej dane, pre spr├ívne vyplnenie tla─Źiva ÔÇ×Vyhl├ísenie o pouk├ízan├ş podielu zaplatenej dane z pr├şjmovÔÇť budete potrebova┼ą na┼íe ├║daje:

I─îO:31815804
Pr├ívna forma:ob─Źianske zdru┼żenie
Obchodn├ę meno:Ob─Źianske zdru┼żenie Slne─Źnica Slovensko
S├şdlo:┼átyndlova 1
PS─î:821 05
Obec:Bratislava

Ni┼ż┼íie si m├┤┼żete stiahnu┼ą aktu├ílne tla─Źivo s predvyplnen├Żmi ├║dajmi:

S ├║ctou a v─Ćakou

PhDr. Bernadeta Sta┼łov├í
Predsedn├ş─Źka OZ Slne─Źnica Slovensko

OZ Slne─Źnica Slovensko je zapojen├í do projektu

www.ludskezdroje.gov.sk | www.employment.gov.sk | www.health.gov.sk

Nová webová stránka

S ÔÇ×20ÔÇť v├Żro─Ź├şm OZ Slne─Źnice Slovensko sme zmenili o┼íatenie na┼íej webovej str├ínky. Aktualizovali sme obsah, vylep┼íili dizajn, spreh─żadnili ju a┬áobohatili o┬ániektor├ę novinky. Jednou z┬ánich je aj podpora mobiln├Żch zariaden├ş, ─Źo umo┼żn├ş dostupnos┼ą inform├ícii cez po─Ź├şta─Ź, mobiln├Ż telef├│n alebo tablet.

A┬áke─Ć┼że v┬ájednoduchosti je kr├ísa, d├║fame, ┼że n├í┼í web sa v├ím p├í─Źi ­čÖé.

Sv├Ąt├í om┼ía – 2022